Kategorie
Zakłady

Co to jest surebet? Przykłady, porady i zasady

W bukmacherce występują różne rodzaje zakładów. Na tapet wzięliśmy surebet, czyli inaczej “pewny typ”. Na pewno zainteresują się nim gracze, którzy szukają sposobu zniwelowania ryzyka przy obstawianiu i chcieliby częściej wygrywać. Jeżeli zamierzasz na poważnie wejść w świat bukmacherki, takie pojęcia muszą być Ci znane. W niniejszym artykule znajdziesz definicję, przykłady i najważniejsze porady dotyczące surebetów.

Czym jest surebet?

Surebet to w wolnym tłumaczeniu pewny zakład. Dla graczy, którzy często obstawiają jest właściwie głównym obiektem zainteresowania. Oznacza bowiem taki sposób gry, który przyniesie zysk niezależnie od końcowego rezultatu spotkania. Warto zaznaczyć, że surebety nie trafiają się często w zakładach bukmacherskich. Najczęściej z surebetem mamy do czynienia w przypadku zdarzeń dwudrogowych, czyli takich, gdzie istnieją dwie możliwości ostatecznego wyniku (np. mecz tenisa lub zakłady poniżej/powyżej w piłce nożnej). Innymi słowy surebet jest gwarancją wygranej, bo obstawiasz wszystkie opcje, które są do wyboru.

Bukmacherzy mają przewagę i starają się unikać takich sytuacji, w których gracz postawi dwa niezależne od siebie, przeciwstawne zakłady i wygra tak czy inaczej. Kursy bukmacherskie są tworzone w taki sposób, aby uniemożliwić typerom taką grę. Mają jednak to do siebie, że często się zmieniają i w takich przypadkach możemy natrafić na sytuację, w której obstawienie obydwu opcji w meczu będzie dla nas korzystne. Najprościej będzie to pokazać na przykładach.

Przykłady surebetów

Jeśli grasz surebety, warto byś miał w zanadrzu większą liczbę kont bukmacherskich pod ręką, ale do tego wrócimy nieco później. Postanowiliśmy skupić się na trzech głównych przypadkach grania surebetów, żeby przybliżyć sposób, w jaki to wszystko funkcjonuje.

Przykład 1 – Szukanie opłacalnych kursów

W przypadku gry u polskich bukmacherów szanse na znalezienie opłacalnych kursów na przeciwstawne zdarzenia jest bardzo niskie. Poniższy przykład jest więc czysto teoretyczny i dotyczy zagranicznych operatorów, żeby nie wliczać podatku od zakładów. W dalszej części skupimy się na bardziej prawdopodobnych propozycjach.

Chcemy obstawić mecz tenisa ziemnego, a więc zdarzenie dwudrogowe. Bukmacher Bet365 wystawia kurs 1,55 na Rogera Federera i 2,66 na Huberta Hurkacza. William Hill z kolei oferuje 1,24 na gracza A i 3,20 na gracza B. Stawiamy obydwa zakłady u dwóch różnych buków i wygrywamy, którykolwiek z nich odniesie zwycięstwo na korcie.

 • Bet365: 1,55 – 2,66
 • William Hill: 1,24 – 3,20

Remisu nie będzie, więc matematycznie taka sytuacja zapewnia to dla gracza zysk. Należy postawić łącznie np. 400 PLN. 270 w Bet365 i 130 w William Hill. W obu przypadkach ewentualna wygrana będzie wynosić ok. 418 złotych, więc po zakończeniu meczu wychodzimy kilkanaście złotych na plus.

przykłady-surebetów

Przykład 2 – Wykorzystywanie zmiennych kursów przedmeczowych i live

Przypuśćmy, że przed rozpoczęciem meczu koszykówki Chicago Bulls z Golden State Warriors stawiasz na wygraną gospodarzy 70 PLN. Kurs wynosił 2,25. Na gości u innego bukmachera najwyższy kurs to 1,72, więc nie ma szans na surebet. Po dwóch kwartach Chicago wygrywa, a kurs na Golden State u tego drugiego buka w ofercie na żywo wzrósł do 3,52. Decydujesz się zatem postawić live 45 PLN na ich wygraną. W takiej sytuacji zwycięstwo którejkolwiek z drużyn daje wygraną.

 • Stawka początkowa: 70 PLN
 • Kurs na Bulls: 2,25
 • Ew. wygrana: 138,60 PLN
 • Stawka na live: 45 PLN
 • Kurs na GSW: 3,52
 • Ew. wygrana: 139,39 PLN

W ten sposób w najgorszym wypadku jesteśmy do przodu o 17 złotych. Niedużo, ale zawsze to na plus.

Przykład 3 – Granie kontr

Ostatnim przykładem są kontry w sytuacji, kiedy postawiliśmy kupon AKO na np. 7 zdarzeń i 6 z nich już odhaczyliśmy jako poprawne typy. Jedynym meczem, który pozostał do rozegrania jest Liverpool – Chelsea w lidze angielskiej, a my postawiliśmy na wygraną gospodarzy po kursie 1,87.

 • Stawka początkowa: 50 PLN
 • Kurs AKO: 18,35
 • Ew. wygrana: 807,40 PLN

W takiej chwili dostaniemy zapewne propozycję cashoutu, ale bardziej opłacalne będzie zagranie surebetu u innego bukmachera. W tym przypadku będzie to typ (X2) na Chelsea lub remis, żeby niezależnie od wyniku tego meczu odebrać wygraną. Kurs na to, że goście nie przegrają wynosi 1,92.

Stawka drugiego zakładu: 450 PLN

 • Kurs singla: 1,92
 • Ew. wygrana: 760,32 PLN

Po rozstrzygnięciu spotkania wychodzimy na plus, nieważne jak się ono zakończyło. Należy jednak pamiętać o doliczeniu stawki obu zakładów przy ostatecznych obliczeniach.

 • Zysk w przypadku wygranej Liverpoolu: +307,40 PLN
 • Zysk w momencie gdy Liverpool nie wygrał: +260,32 PLN

Jak widać wysokość wygranej zauważalnie się zmniejszyła, ale dzięki takiej strategii możemy cieszyć się wygraną bez względu na to, co się wydarzy w ostatnim meczu.

Surebety – porady i zasady

Mówi się, że pewniaki w zakładach bukmacherskich nie istnieją. Ale za to są surebety, które mogą stanowić pewnego rodzaju zamiennik. Jeżeli chcesz grać surebety,warto wspomóc się źródłami, które specjalizują się w wyszukiwaniu tego rodzaju spotkań. Można również spróbować wykorzystać typy ekspertów. Wiadomo, że nikt nie jest nieomylny, ale warto czasami wesprzeć się fachową analizą na bazie statystyk i obserwacji. Utarło się przekonanie, że surebet jest nie do znalezienia, więc co do zasady są one przeznaczone dla tych wytrwałych. Poniżej zamieściliśmy reguły, które należy brać pod uwagę:

 1. Dokładnie przeliczaj kursy i stawki, pamiętaj o uwzględnieniu 12% podatku grając w Polsce.
 2. Nie opieraj całej swojej strategii obstawiania na surebetach. Traktuj to raczej jako dodatek.
 3. Przygotuj się na to, że jest to strategia długoterminowa i nie oczekuj sporych efektów od razu.
 4. Śledź strony zajmujące się wyszukiwaniem zdarzeń pasujących pod surebety.
 5. Miej dostęp do kilku kont u różnych bukmacherów.
 6. Szukaj zdarzeń dwudrogowych, żeby zminimalizować stawkę całkowitą zakładu. Np. bierzemy pod uwagę typy na Ligę Mistrzów i zakłady dotyczące awansu do następnej rundy w fazie ćwierćfinałowej.
porady-grania-surebetów

Jak i gdzie szukać surebetów?

W sieci znajdziesz różnego rodzaju kalkulatory i specjalne strony skupione wyłącznie na wyszukiwaniu zdarzeń kwalifikujących się pod surebety. Porównuj kursy bukmacherskie na dane zdarzenia i sprawdzaj czy są one opłacalne, jeśli postawisz dwa przeciwstawne zdarzenia. Oczywiście rozmiary wygranej początkowo pewnie nie będą zachęcać, ale chodzi tu w końcu o regularne trafianie zakładów, a nie pojedyncze strzały, które z miejsca pozwolą Ci się znacząco wzbogacić. Szukanie surebetów to mnóstwo liczenia i poświęconego czasu, więc warto się na to przygotować, zanim rozpocznie się swoją przygodę z tym rodzajem obstawiania. Trzeba też zaznaczyć, że grając surebety, często będziesz się obracać w niszowych ligach i mieć do czynienia z drużynami, o których być może wcześniej nie słyszałeś.

Surebety u polskich bukmacherów

Zdecydowana większość graczy wybiera obstawianie u legalnych polskich bukmacherów. Jak najbardziej to popieramy. Jednak jeśli chodzi o granie surebetów, to 12% podatek powoduje on znaczne zmniejszenie ewentualnej wygranej, przez co trudno znaleźć surebet, który pozwoli na jakikolwiek zarobek. Zwłaszcza jeżeli chodzi o obstawianie przedmeczowe będzie ciężko tego dokonać. Częściej przyjdzie Ci się mierzyć z kontrowaniem, gdy kilka meczów na swoim kuponie już trafiłeś i zostało ostatnie do rozegrania lub w przypadku zakładów na żywo, gdy masz do czynienia z częstymi wahaniami kursów.

gdzie-szukać-surebetów

Surebety, a obstawianie na żywo

Granie surebetów polega na znalezieniu odpowiednio wysokich kursów. Nie od dziś wiadomo, że podczas obstawiania spotkań live kursy często się zmieniają, gdyż są na bieżąco korygowane. Niemniej prościej wtedy “wyłapać” wartościowe zdarzenia. Ciekawym sposobem jest również obstawianie jednego zakładu przed meczem i kontrolowanie kursów na żywo, już w jego trakcie. Jeżeli obserwujesz boiskowe wydarzenia, łatwiej wychwycisz dobry czas na postawienie przeciwnego zakładu. Nie jest to prosta strategia, dlatego też rekomendujemy ją raczej tym bardziej doświadczonym typerom.

Posiadanie kont u kilku bukmacherów kluczem do grania surebetów

Kluczem do wyszukiwania i grania surebetów jest posiadanie kilku kont bukmacherskich. Co z tego, że znajdziesz odpowiednie wartości kursowe, jeżeli nie będziesz mógł z nich skorzystać? Obecnie rejestracja nie trwa długo i jest maksymalnie uproszczona, ale surebety polegają na kursach i tu liczy się każda sekunda. Zanim założysz nowe konto i dokonasz depozytu oferta może już zostać zmieniona. Dlatego warto się przygotować na taką ewentualność zawczasu. W przypadku większej liczby kont masz większe pole manewru. To zdecydowanie ułatwia poruszanie się w strategii grania surebetów.

Zalety i wady surebetów

Każdy medal ma dwie strony i surebet jest tego dobrym przykładem. Trzeba podkreślić fakt, że dzięki surebetom zawsze wygrywasz. Nieważne jak zakończy się mecz, na który postawiłeś. Jedna zaleta, ale za to bardzo istotna. Zwłaszcza gdy chodzi o branżę bukmacherską, gdzie celem jest zysk. Jeśli zaś mowa o słabych stronach grania surebetów na pewno należy wymienić:

 • trudność w znalezieniu odpowiednich zakładów
 • ryzyko nałożenia limitów u danego bukmachera
 • są przeznaczone wyłącznie dla doświadczonych graczy
 • często wymagany wysoki budżet na grę
 • konieczność posiadania co najmniej kilku kont bukmacherskich
zalety-surebetów

Czy warto grać surebety?

Tylko w określonych okolicznościach. Jeśli dysponujesz nadmiarem gotówki, wtedy surebety będą dla Ciebie znakomitą opcją regularnego zwiększania kapitału. W przeciwnym razie odniesiony zysk (przy uwzględnieniu poświęconego czasu i środków) nie będzie zadowalający. Jedyną sytuacją w obecnych warunkach, w której warto korzystać ze zdarzeń przeciwstawnych jest ta, w której zostało Ci ostatnie zdarzenie na kuponie, które dzieli Cię od wysokiej wygranej. Wtedy warto zagrać kontrę za odpowiednią stawkę i upewnić się, że niezależnie od tego, jak potoczy się ten ostatni mecz, zakończysz dzień na plusie.

FAQ

Jak grać surebety?

W celu grania surebetów najczęściej będzie Ci potrzebne kilka kont bukmacherskich. Jeśli obstawiasz tylko w jednym miejscu, niemalże niemożliwe będzie wyszukanie wartościowego surebetu. Jeżeli więc zamierzasz szukać korzystnych kursów w różnych miejscach, konieczne jest więcej niż jedno konto u buka.

Jakie jest ryzyko podczas grania surebetów?

Istnieją sytuacje, w których granie surebetów jest ryzykowne, choć z założenia ma przecież to ryzyko niwelować. Przykładowo mecz może zostać przerwany i u jednego bukmachera stawka zostanie nam zwrócona, a inny poczeka na rozegranie go w późniejszym terminie.

Czym jest kalkulator surebetów?

Jest to specjalne narzędzie bukmacherskie, które ma służyć graczom poszukującym opłacalnych surebetów. Pozwala również obliczyć dokładną stawkę, za którą należy zagrać, żeby osiągnąć zysk.

Jak często trafiają się surebety?

Bardzo rzadko. Zwłaszcza wśród polskich bukmacherów. Dlatego znalezienie surebeta wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i zyski z reguły nie są wymierne do włożonej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *